Alpha Homora, v2 yeniden başlatıldığında piyasadaki çöküşe meydan okuyor, TVL’yi ve token fiyatını artırıyor

Alpha Homora, v2 yeniden başlatıldığında piyasadaki çöküşe meydan okuyor, TVL’yi ve token fiyatını artırıyor

- in Kripto Para Haberleri
26
0

Zorlu bir ilk çeyreğin ardından, merkezi olmayan finans (DeFi) platformu Alpha Homora, v2 kaldıraçlı verimli tarım programını bugün yeniden başlattığını duyurdu – ve şimdiye kadar hem tüccarlar hem de kullanıcılar, hem toplam değer kilitli (TVL) hem de ALPHA token fiyatları yükselirken kutlama yapıyorlar.

Suşi, Eğri ve Dengeleyici gibi protokollerde popüler verimli tarım pozisyonlarında 7 kata kadar kaldıraç sağlayan platformun 2. sürümü, özellikle Şubat ayında yıkıcı bir hacklemenin ardından yeni konumlara kapanmak zorunda kaldı. Protokol, DeFi tarihindeki en yıkıcı istismarlardan biri olan 37 milyon dolarlık zarara uğradı.

Bununla birlikte, şimdiye kadarki yeniden başlatma, birden fazla ölçümle yüzücü bir şekilde gitti. Arıza süresi boyunca yenilenmiş bir token-ekonomik tasarımdan geçen ALPHA jetonu, günde% 11.1 artışla 2.28 $ ‘a yükseldi ve TVL, yeniden başlatılmasından bu yana yaklaşık 100 milyon $ artarak toplam 675 milyon $’ a yükseldi.

Şimdi, protokolün ne kadar süre stabil kalacağı görülecektir. Şubat ayındaki istismara ek olarak, platform, bu haftanın başlarında Rari Capital’in 11 milyon dolarlık zararına bağlıydı, ancak bu özel istismar Alpha Finance Lab’in herhangi bir kusuru değildi.

Yeniden başlatılan v2 ayrıca bir dizi yeni denetimle birlikte geldi, ancak sonuçta bir DeFi protokolünün en büyük testi zamandır – istismarcıların incelemesinden ne kadar uzun süre devam ederse, kullanıcılar onun uzun ömürlülüğüne o kadar çok güvenebilir.

Bazı gözlemciler, Alpha’nın, Tradfi’de çok az emsali olan alışılmadık modeline ek olarak, göz ardı ediyor. Bununla birlikte, Iron Bank protokolden protokole borç verme platformu v2’nin kaldıraçlı getiri çiftçiliğini mümkün kılan CREAM Finance’tan Leo Cheng, Cointelegraph ile yaptığı bir röportajda, eğer flaş kredilerin DeFi’nin sermaye verimliliğinde anahtar bir dişli olabileceği takdirde kaldıraçlı kredilendirmenin mantıklı bir sonraki adım olduğunu savundu. .

Akıllı bir sözleşme olan Cheng, doğası gereği, fonların nereden geldiği konusunda “pek de umursamıyor ve akıllı sözleşme projeleriyle sınırları pek görmüyor” diyor. Bir işlem, green’e dahil olan çeşitli protokollerle sona erdiği sürece, işlem devam edecektir.

Alpha Finance Labs, birden fazla yorum isteğine yanıt vermedi.