ADA fiyat keşfi 2 dolara yaklaşırken Cardano, Bitcoin’e karşı çıktı

ADA fiyat keşfi 2 dolara yaklaşırken Cardano, Bitcoin’e karşı çıktı

- in Kripto Para Haberleri
18
0

Cardano akıllı sözleşme platformunun yerel belirteci olan ADA, bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan altcoinlere katıldı.

ADA / USD 1 günlük mum grafiği (Binance). Kaynak: TradingView

Cardano, “alt sezon 2.0” iştahının altını çiziyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den gelen veriler, ADA / USD’nin 7 Mayıs’ta ilk kez 1.70 $ ‘ın üzerine çıktığını gösteriyor.

Artan sayıda büyük hacimli altcoinlerin kopyalamak istediği bir hareketle, ADA son birkaç gün içinde etkileyici bir şekilde yükseldi ve satış duvarları ortadan kalktıkça 1,30 doların altından en yüksek seviyelere çıktı.

Şimdi, analistler, Bitcoin (BTC) dalgalanmaya devam ettikçe 5 $ ‘lık kısa vadeli hedeflere bakıyor ve zaten canlı olan altcoin sahnesine yakıt veriyor.

Popüler tüccar Scott Melker, haftanın başlarında yapılan piyasa incelemesinde, “Şu anda ADA’da sevmediğim şey: Çok fazla hacim vardı ve şimdi yok,” dedi.

ADA / USD grafiğinin yine de “iyi göründüğünü”, ancak paritenin şu anda kısa vadeli tüccarlar yerine yatırımcılar için daha uygun olduğunu da sözlerine ekledi.

BTC’ye karşı ADA, ABD doları performansına rağmen birçok altcoin için ortak olan bir özellik olan tüm zamanların en yüksek seviyesinin çok altında kalıyor. ADA / BTC, Ocak 2018’de 0.000071 BTC’ye ulaştı ve şu anda 0.00003 BTC’de bulunuyor.

ADA / BTC 1 haftalık mum grafiği (Binance). Kaynak: TradingView

Boğa koşusunda ne var?

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi, altcoin fiyat eylemi, teknik veya benimseme açısından çok az olay görmüş veya hiç görülmemiş tokenlerdeki ucube hareketleri tarafından yönetilmeye devam ediyor.

İlk Dogecoin (DOGE) ve ardından Ethereum Classic (ETC) öne çıkmaya başladı, ikincisi 7 Mayıs’ta DOGE / USD son işleminden sonra soğurken tüm zamanların en yüksek seviyelerini gördü.

Kripto para piyasası hakimiyet tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Ünlü kripto para birimi isimleri, tüketicilerin dikkatini Bitcoin ve altcoinler arasındaki temel farklılıklara çekmek için ana platformlara bile taşındı.

Analitik platformu Messari’nin kurucusu Ryan Selkis, “Dogecoin açısından, GameStop’un gerçek bir şirket olduğu GameStop’tan farklı değil, ancak perakende ticaret kitlesinin belirli bir kısmıyla bir parça meme haline geldi,” söyledi Perşembe günü CNBC.

Bitcoin’in genel kripto para piyasası kapitalizasyonundaki hakimiyeti bu arada düşmeye devam ediyor ve bir yılın en düşük seviyesi% 45’in altına iniyor.