ABD’li milletvekili, ‘çatallı varlıkları’ IRS’den korumayı amaçlayan bir yasa tasarısı sundu

ABD’li milletvekili, ‘çatallı varlıkları’ IRS’den korumayı amaçlayan bir yasa tasarısı sundu

- in Kripto Para Haberleri
24
0

Minnesota Temsilcisi Tom Emmer, IRS’nin çatallı varlıkları olan kripto vergi mükelleflerine ceza veya ücret uygulamasını önlemeyi amaçlayan bir tasarıyı yeniden tanıttı.

Pazartesi günü Emmer’den yapılan bir duyuruda, Minnesota’dan kongre üyesi Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi’nde Forked Assets ile Vergi Mükellefleri için Güvenli Liman’ı bir kez daha tanıttığını söyledi. Mevcut durumda geçirilirse, fatura, çatallı varlıkları olan kripto sahipleri için güvenli bir liman oluşturacak ve vergisiz olaylar olmalarına izin verecektir. Ayrıca, İç Gelir İdaresi “bu işlemlerin nasıl yönetilmesi gerektiği konusunda net ve tutarlı rehberlik” sağlayana kadar bu koşullar devam ettirilecektir.

Emmer, “Diğer tüm federal kurumlar gibi, IRS de teknolojinin hızlı hızına ayak uydurmalı veya inovasyonda Amerikan liderliğini kaybetme riskini almalıdır,” dedi Emmer. “Vergi rehberliği eksikliğinden muzdarip olan vergi mükellefleri, gelişmekte olan bir teknolojiye yatırım yaptıkları için haksız yere cezalandırılıyor. Şimdiye kadar IRS tarafından verilenler pragmatik değil ve teknolojiyi ya da onunla ilgilenenleri desteklemedi.”

Ekledi:

“Yeni teknolojileri benimsemeli ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yeniliğin gelişmesine izin veren açık bir düzenleyici sistem sağlamalıyız. Güvenli bir liman, IRS rehberliklerini iyileştirmek için adımlar atana kadar vergi mükelleflerini koruyacaktır.”

Amerika Birleşik Devletleri’nde vergi beyannamesi vermek için son tarih, olağan Nisan ayı ortasındaki vade tarihinden itibaren bir uzatmanın ardından 17 Mayıs’tı. ABD’deki varlıklarını elinde bulunduran kripto kullanıcıları genellikle bunlardan vergi ödemek zorunda kalmazlar, ancak tipik olarak token transfer eden, bunları fiat karşılığında takas eden veya bir forkun sonucu olarak dijital para alan herkes bu tür işlemleri IRS’ye bildirmek zorunda kalacaktır. Emmer’e göre, çatallı dijital para birimi alan vergi mükelleflerinin “bu yeni vergi yükü hakkında hiçbir bilgisi olmayabilir.”

Bir Cumhuriyetçi olan Emmer, tasarıyı ilk olarak 2018’de ve ertesi yıl Demokratların önderliğindeki bir Temsilciler Meclisi’nde Cumhuriyetçi liderliğindeki bir yürütme şubesinde tanıttı. Her iki durumda da, yasa tasarısı Meclis Yollar ve Araçlar Komitesi’ne havale edildi ve başka bir işlem yapılmadı. Bu, tasarısının Demokratların kontrolünde olduğu bir Meclis, Senato ve cumhurbaşkanlığı ile ilk karşılaşması olacaktı.

Forked Assets ile Vergi Mükellefleri için Güvenli Liman tasarısı, Dijital Ticaret Odası, kar amacı gütmeyen kripto savunuculuk organizasyonu Coin Center, Blockchain Derneği ve Florida’nın 9. bölgesini temsil eden bir Demokrat olan Temsilci Darren Soto’nun desteğine sahip.