ABD FDIC, bankaların kripto para piyasalarındaki rolü hakkında bilgi istiyor

ABD FDIC, bankaların kripto para piyasalarındaki rolü hakkında bilgi istiyor

- in Kripto Para Haberleri
45
0

Amerika Birleşik Devletleri Federal Mevduat Sigorta Şirketi, bankaların kripto para birimi ile ilgili faaliyetleri hakkında bilgi ve kamuya açık yorumlar arıyor.

FDIC, başlangıçta Büyük Buhran sırasındaki banka işlemlerini ele almak için oluşturulmuş, ABD ticari ve tasarruf bankalarının ana mevduat sigortası sağlayıcısıdır.

Pazartesi günü, FDIC, sektörü daha da geliştirmek ve yeniliği teşvik etmek için dijital varlık pazarını keşfetme planlarını resmi olarak duyurdu.

Ajans, çabanın bir parçası olarak, sektör ve tüketicilerin pazardaki çıkarları ve bankaların dijital varlık ekosistemindeki rolü hakkında daha fazla bilgi almak için kamu girdisi talebinde bulundu.

“Bankalar, yeni ortaya çıkan dijital varlık ekosisteminde saklama görevlileri, rezerv sahipleri, ihraççılar ve takas veya itfa acenteleri gibi çeşitli rolleri giderek daha fazla araştırıyor; düğüm işlevlerinin gerçekleştirilmesi; ve dijital varlık ihraç edenlerin para mevduatlarını elinde tutmak, ”diye belirtti FDIC.

Şirket, özellikle finansal piyasalardaki ve aracılıktaki dijital varlık kullanım durumlarının yanı sıra uzlaştırma ve ödeme sistemlerine ilişkin anlayışını geliştirmek istiyor. FDIC ayrıca dijital varlıkla ilgili faaliyetlerin yürütülmesinde sigortalı saklama kurumlarının ve bağlı kuruluşlarının risk ve uyum yönetimi konusunda girdi arıyor.

FDIC başkanı Jelena McWilliams, kamu katkısının ajansın mevzuatlar açısından piyasayı daha iyi anlamasına yardımcı olacağını belirtti.

“FDIC’de, sorumlu yeniliğin gelişmesine izin veren bir düzenleyici çerçeveye sahip olduğumuzu temin ederek, bankacılığın bir sonraki bölümünün temelini atıyoruz. Bu RFI, bize pazara ve bankaların gelecekte hangi rolü oynayabileceğine dair daha fazla bilgi edinme fırsatı veriyor ”dedi.

Ajansın finans kurumları için dijital varlık kullanım durumlarına ilgisi, ABD bankalarının aktif olarak kripto endüstrisine girmesiyle ortaya çıkıyor. Mayıs ayı başlarında, yatırım bankası Goldman Sachs, kurumsal ortakların türev ürünleri alıp satmasına olanak tanıyan bir kripto para birimi ticaret masası kurdu. Morgan Stanley daha önce, zengin müşterilere kripto hizmetleri sunmayı planladığını duyurduktan sonra 12 yatırım fonuna Bitcoin (BTC) maruziyetini ekledi.