9 CryptoPunks, Christie’nin müzayede evinde 17 milyon dolara satılıyor

9 CryptoPunks, Christie’nin müzayede evinde 17 milyon dolara satılıyor

- in Kripto Para Haberleri
16
0

Son zamanlarda soğumaya başlayan NFT çılgınlığına rağmen, tarihsel önemi olan değerli olmayan tokenler hala multi-milyon dolarlık fiyatlar getiriyor.

12 Mayıs’ta, New York merkezli ünlü müzayede evi Christie’s, öncü NFT CryptoPunks’tan dokuz jeton için bir müzayedenin neredeyse 17 milyon $ kombine.

Milyonlarca token getirilmesine rağmen, bazı Twitter kullanıcıları kazanan teklif verenin bir pazarlık yaptığını iddia etti.

CryptoPunks, LarvaLabs tarafından 2017 yılında piyasaya sürüldü ve toplamda 10.000 jetonla sınırlıydı. NFT’ler, saç stilleri, mücevherler ve güneş gözlüğü gibi Londra punk hareketinden esinlenen benzersiz özelliklerle rastgele oluşturulmuş pikselli portreleri gösteriyor.

Müzayededen önce Christie, New York’taki kamusal alanlarda CryptoPunks göstermek için kar amacı gütmeyen ve kentsel sanat savunucusu SaveArtSpace ile işbirliği yaptı. Halka açık sergi Pikselleştirilmiş, 10 Mayıs’tan 6 Haziran’a kadar 193 CryptoPunks’u sergiliyor ve Nisan ayında Miami’de düzenlenen benzer bir CryptoPunks halka açık sergisini genişletiyor.

Yetişkin yayın platformu CamSoda, CryptoPunk ana vagonuna da atlıyor ve 13 Mayıs’ta CryptoPunk # 7060’ın canlı rezervsiz açık artırmasına ev sahipliği yapacağını duyuruyor. Açık artırma katılımcıları, en az 1 $ değerindeki kripto varlıklarının toplamını CamSoda’larına yatırmalıdır. katılmak için hesap.

CamSoda’nın başkan yardımcısı Daryn Parker şunları söyledi: “Şu anda NFT altına hücumun ortasındayız. NFT’ler, kripto para biriminin 2021’de şimdiye kadarki en sıcak yatırım alanı, milyonlarca esnaf ve CryptoPunks gibi nadir koleksiyon parçaları büyük meblağlar karşılığında satılıyor. ”

“CryptoPunks’ın ana akım kripto zeitgeist’i nasıl yakaladığı göz önüne alındığında, bir tanesini kullanıcılarımız için kolayca erişilebilir hale getirmek istedik” diye ekledi.

Şubat ayında, Christie’nin ünlü dijital sanatçısı Beeple’ın “Everydays” NFT koleksiyonunu 69 milyon dolardan fazla müzayedeye çıkardı.

Kaynak: Christie’s / Larva Labs