46 milyon Amerikalının gerçekten kripto parası var mı?

46 milyon Amerikalının gerçekten kripto parası var mı?

- in Kripto Para Haberleri
35
0

Kripto sosyal medyası, Newsweek’in 11 Mayıs’ta “46 Milyon Amerikalı Artık Bitcoin’e Sahip, Kripto Yaygınlaşırken” başlıklı makaleyi yayınladıktan sonra kargaşa oldu.

Etkileyici rakam, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor da dahil olmak üzere önemli Bitcoinciler tarafından yeniden paylaşıldı ve tweet attı: “Finans sektörü, Bitcoin’i sigorta, bankacılık ve yatırım ürünlerine dahil ederek kripto ana akımını benimsiyor. Newsweek, 46 milyon Amerikalının şu anda Bitcoin’e sahip olduğunu söylüyor. “

Coin Metrics kurucu ortağı Nic Carter, çok sayıda Bitcoin’cinin “göz ardı edilemeyecek güçlü bir seçim bölgesini temsil ettiğini söyledi. Bitcoin’i kucaklamanın siyasi getirisi muazzam. “

Kraken’deki büyüme lideri Dan Held, dönüm noktasını kutlayan bir başka şeydi ve tweet attı:

“46 Milyon Amerikalı Bitcoin’e sahip. Tüm yetişkinlerin% 22’si. Oluyor.”

Bununla birlikte, r / bitcoin alt dizininde, genel tepki en iyi şekilde inançsızlık olarak nitelendirildi, bazı Redditörler bunu “fena halde abartılı” olarak nitelendirdi veya “bu sayıları satın almadığını” ilan etti. Redditor unfuckingstoppable yayınlandı:

“Kulağa çok yüksek geliyor. Sahip olan tek bir kişi bile bilmiyorum. Bu, 6 veya 7 kişiden 1’inin sahibi olduğunu söylüyor.”

Amerika’da kripto sahipliği için 46 milyon rakam, aslında 6 Ocak – 7 Ocak tarihleri ​​arasında New York Digital Investment Group veya NYDIG tarafından yapılan bir anketten geliyor.

Ocak anketine, 22 Mart’ta NYDIG tarafından Newsweek makalesinin temelini oluşturan Bitcoin ve hayat sigortası hakkında yapılan daha yeni bir ankette atıfta bulunuldu. Uzun süre dişte olmasına rağmen, araştırma, büyük bir medya kuruluşunda öne çıkması sayesinde insanların dikkatini çekti.

Her iki anketin de örnek büyüklükleri nispeten küçüktür, ancak istatistiksel olarak geçerli kabul edilir. İlki, 50.000 $ ‘ın üzerinde geliri olan 1050 katılımcı üzerinde gerçekleştirildi ve% 3.1’lik bir marj hatası var. İkincisi,% 2,1’lik bir hata payı ile 2.184 ABD’li tüketicide gerçekleştirildi.

Kafa karıştırıcı bir şekilde Newsweek makalesinin ilk satırı 46 milyon Amerikalının “yetişkin nüfusun% 17’sine” eşit olduğunu öne sürerken, orijinal NYDIG araştırması rakamın yetişkin nüfusun% 22’sine eşit olduğunu iddia ediyor. NYDIG’in sadece 50.000 $ ‘ın üzerinde geliri olanlarla (tüm yetişkin nüfustan daha küçük bir grup) anket yaptığı göz önüne alındığında, bu, yüzdelik farkları açıklayabilir.

Newsweek’in vurguladığı bir başka ilginç bulgu da, ankete katılanların çoğunluğunun (% 53) “dijital varlıklara sahip olmadıklarını, ancak% 55’inin portföylerine kripto eklemeyi düşüneceklerini söyledi.”

NYDIG anket rakamları, kripto borsası Gemini tarafından yapılan ve 3000 kişilik daha büyük bir örnekleme sahip olan yakın tarihli bir anketten daha yüksek geldi. Borsa, raporunda “örneklem büyüklüğümüze dayanarak, ABD nüfusunun kabaca% 14’ünün kripto para birimine sahip olduğunu tahmin ediyoruz” dedi ve 21,2 milyon kişiye tercüme ettiler. Rakamlar Nisan ayı sonlarında yayınlanmasına rağmen, anketin kendisi 2020 yılı boğa koşusu tüm hızıyla başlamadan önce Ekim ve Kasım 2020’de yapıldı.