2021’de en iyi kripto yaz tatili yerleri

2021’de en iyi kripto yaz tatili yerleri

- in Kripto Para Haberleri
33
0

Devam eden koronavirüs salgını henüz tam anlamıyla gerilememiş olsa da, artan sayıda ülke sınırlarını bir kez daha turistlere açmaya başlıyor. Dahası, tüm dünyada gerçekleştirilen büyük ölçekli aşılama çalışmalarıyla, yaz yeniden geldiğinde birçok bireyin belirli tatil yerlerine bir kez daha seyahat etmesi mümkün hale gelecek gibi görünüyor.

Aslında, Avrupa Komisyonu başkanı Ursula von der Leyen’e göre, Amerikalı turistler, AB’nin aşı gerekliliklerini yerine getirebildikleri için 2021 yazında en sevdikleri Avrupa Birliği ülkelerini ziyaret edebilecekler.

Bu bağlamda, Amerika Birleşik Devletleri Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri tarafından sağlanan bir izleyiciye göre, tüm Amerikan vatandaşlarının% 35’inden fazlasının tamamen aşılanmış,% 46’sının ise en az bir aşı almış olduğu belirtilmelidir.

Son olarak, bu aşılama sayıları hızlı bir şekilde artıyor gibi görünüyor, bu nedenle Haziran ayının başlangıcında, birçok kripto para meraklılarını içeren ABD nüfusunun büyük çoğunluğunun yurtdışına seyahat edebilme olasılığına işaret ediyor.

Çantalarınızı toplama zamanı

Geçen bir buçuk yıl, gezegendeki hemen hemen herkes için oldukça zorlu bir yolculuk olsa da, kripto endüstrisinin son zamanlarda, özellikle de son dönemde, delice bir yükseliş piyasası eyleminin alıcı tarafında olduğunu inkar etmek mümkün değil. altı ila on iki ay.

Bir perspektife koymak gerekirse, yalnızca 2021’in başından bu yana, dijital varlık sektörünün toplam piyasa değeri yaklaşık 780 milyar dolardan 2,4 trilyon dolara yükseldi ve% 200’ün üzerinde çılgınca bir büyüme sergiledi. Sonuç olarak, birçok kripto yatırımcısı portföylerinin kat kat arttığını ve onlara çok hak ettikleri bir mola vermek için kullanabilecekleri yedek sermayeye erişim sağladığını gördü.

İşte kripto HODLers’ın gevşemek için ziyaret edebileceği en önemli destinasyonlardan bazılarının ana hatları. Liste, vize alma kolaylığı, internet erişilebilirliği ve düşük COVID-19 enfeksiyon oranları gibi faktörleri dikkate alır.

Bahamalar

Bahamalar’ın pitoresk ada ülkesi, büyük ölçüde Amerika’ya olan yakınlığı sayesinde, onlarca yıldır birçok Amerikalı ve Kanadalı için gidilecek bir tatil yeri olmuştur. Aslında, Batı Hint ulusunu ziyaret eden tüm turistlerin yaklaşık% 92’si Kuzey veya Güney Amerika’dan.

Durumda olduğu gibi, Bahamalar’da nispeten düşük sayıda aktif COVID-19 vakası var. Dahası, ülke zaten Batılılar için özel olarak hazırlanmış bir altyapı çerçevesine sahip olduğu için – yani, yüksek hızlı internet ve birinci sınıf yaşam yerleri – Bahamalar bu yaz birçok turist için mükemmel bir kaçış noktası olacak.

Amerikan pasaportu sahipleri, meşru aşı kanıtı sunabiliyorlarsa, giriş yapmak için – diğer ziyaretçiler için geçerli olan bir gereklilik – testten vazgeçebilirler. Bununla birlikte, uçmadan önce, çevrimiçi olarak işlenebilecek basit bir “Seyahat Sağlık Vizesi” başvurusu doldurmaları gerekmektedir.

Son olarak, kripto meraklıları için Bahamalar’ın dünyada kendi merkez bankası dijital para birimi Sand Dollar’ı piyasaya süren ilk ülkelerden biri olduğu belirtilmelidir. Aslında, bir pilot aşamasının ötesine geçen ve resmi bir lansman gerçekleştiren dünyanın ilk CBDC’sidir. Dahası, düzenleyiciler bu yaz CBDC’nin benimsenmesini artırmak için aktif olarak bastıracaklar, böylece oraya seyahat eden kripto katılımcıları gözlerinin önünde ortaya çıkan tarihi bir olaya tanık olabilirler.

Kıbrıs

Akdeniz’de yer alan Kıbrıs, her yıl milyonlarca turist çeken bir başka ada ülkesidir. Ziyaretçilerin ülkeye akın etmelerinin ana nedenlerinden biri, Avrupa’nın diğer bölgelerine kıyasla hem yaz hem de kış aylarının ılık ve kuru kalmasıyla inanılmaz havasıdır.

Hükümetin son zamanlarda vatandaşlarını Bitcoin’e (BTC) yatırım yapma konusunda uyarmasına rağmen, Kıbrıs’ın kripto sektörüne karşı duruşu oldukça dostane. BitPanda ve eToro gibi ülkede faaliyet gösteren bir dizi borsa aracılığıyla çeşitli kripto para birimlerini yerel fiat’a dönüştürmek mümkündür, bu da onu HODLers için ideal bir kaçış noktası haline getirir.

Girmek için, yolcuların aşı belgelerini Kıbrıs hükümeti ile “Uçuş Bileti” aracıyla paylaşmaları yeterlidir. Bununla birlikte, Kıbrıs hükümetinin son yönergelerine göre, aşılanmış yolculardan bile kaldıkları süre boyunca rastgele testler yaptırmalarının istenebileceği belirtilmelidir.

Yunanistan

Yunanistan’ın güneydoğu Avrupa ülkesi, dünyanın en popüler turistik yerlerinden biridir ve milyonlarca insanı Ege ve İyonya Denizlerindeki birçok adasına çekmektedir.

Bu, büyük ölçüde, ülkenin en güzel manzaralı plajlarından bazılarına sahip olması nedeniyle – Santorini’nin siyah kumlu plajları gibi – ve ayrıca dünyanın en seçkin parti tatil beldelerinden bazıları, Mikonos çevresinde.

Ayrıca, Coinbase ve eToro gibi yerleşik platformları kullanarak Yunanistan’da çok çeşitli kripto para birimlerini satın almak / satmak / dönüştürmek mümkün olduğundan, kripto sahiplerinin ülkeyi ziyaret etmek için daha da fazla teşviki var.

Avrupa ülkesine seyahat açısından Yunanistan, önerilen COVID-19 aşı aşılarını yaptıran Amerikalı ziyaretçilere kapılarını açmaya başladı. Ancak ülkeye sorunsuz bir şekilde girebilmek için ikinci atışın seyahatten en az iki hafta önce yapılmış olması gerektiği belirtilmelidir. Diğer tüm ülkelerden gelen yolcuların varışta bir COVID-19 negatif test sonucu vermeleri gerekmektedir.

Gürcistan

Batı’daki pek çok kişi Gürcistan’a aşina olmasa da, ülke Avrupa ile Asya arasında sıkıca sıkışmış durumda olduğundan, ülke oldukça pitoresk bir manzaraya sahip ve yolcularına yüksek derecede güvenlik sağlıyor. Aslında, Gürcistan’ın başkenti Tiflis, sürekli olarak dünyanın en güvenli şehirlerinden biri olarak gösteriliyor.

Gürcistan, dijital varlık sahiplerine birden fazla kripto-fiat ağ geçidine sorunsuz erişim sağladığı için özellikle kripto meraklıları için mükemmel bir seyahat noktasıdır. Buna ek olarak, Gürcistan’daki bireyler, kripto para birimlerinin satışından elde ettikleri karlar için gelir vergisinden muaftır. Sadece bu değil, herhangi bir kriptodan fiat’a işlemler katma değer vergisine (KDV) tabi değildir. Bu, Gürcistan’ın fiat para birimi olan lari’yi içerir.

Katılmak için yolcuların COVID-19 aşı kayıtlarını sunmaları gerekir. Ayrıca, aşılanmamış ABD’de ikamet edenlerin de, yalnızca belirli ülkelerden seyahat etmeleri ve yanlarında olumsuz bir test sonucu taşımaları koşuluyla, girişlerine izin verilmektedir.

Grenada

Küçük Grenada ülkesi Karayipler’de yer alır ve Antiller takımadalarının en güneyindeki adadır. Kirlenmemiş doğal manzaralar sunar ve turistlere ideal tatil yerlerinde aradıkları tüm olanaklara erişim sağlar.

Yerel kripto piyasası şu anda düzenlenmemiş durumda ve kripto meraklıları, çeşitli kripto para birimleri ve Grenada’nın ulusal para birimi olan Doğu Karayip doları arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapmak için Binance, CEX.IO ve Coinmama gibi birçok önde gelen borsayı kullanabilir ve bir esinti ödemeler.

Şu anda Grenadian hükümeti aşılanmış tüm Amerikalıların sınırlarına girmesine izin veriyor. Ancak, girişte tüm katılımcılar – aşılanmış olanlar bile – yetkililer COVID-19 testi yaparken 48 saat karantinaya almak zorunda kalıyor.