1,1 milyon noobs panik satıyor, ancak Bitcoin DGAF’ı durduruyor

1,1 milyon noobs panik satıyor, ancak Bitcoin DGAF’ı durduruyor

- in Kripto Para Haberleri
23
0

Bitcoin piyasalarına yeni girenler zararla satış konusunda panik yaşarken, son piyasa düşüşü eski elleri kızdırmadı.

Elon Musk’tan Tesla’nın yakında BTC stoğunu satabileceğine dair ipuçlarına yanıt olarak ağır satış, piyasaların 17 Mayıs Pazartesi günü 42.000 $ civarında destek bulmasıyla Bitcoin fiyatlarının 20 hafta içinde en düşük seviyelerine düştüğünü gördü.

Zincir içi analitik sağlayıcısı Glassnode’a göre, kaza ağırlıklı olarak yeni tüccarların pozisyonlarından kayıpla çıkarken, uzun vadeli hodlers mevzilerini korurken görüldü.

Glassnoded, Bitcoin’in, BTC’nin en son zincirde işlem gördüğünde kârda mı yoksa zararda mı olduğunu gösteren bir ölçüm olan ayarlanmış Harcanan Çıktı Kar Oranının (aSOPR) düşüşün ortasında 1.0’ın altına düştüğünü belirtti. 1.0’dan daha düşük bir ASOPR, toplam kayıpların zincirde gerçekleştiğini ve en çok kısa vadeli sahiplerde (155 günden küçük paralar) – 2021 boğa piyasası sırasında satın alınan tüccarlarda belirgindir.

Sıfır olmayan bir BTC bakiyesine sahip olan toplam adres sayısı, bir milyondan fazla tüccar pozisyonlarını tasfiye ederken, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 38,7 milyondan% 2,8 oranında geriledi. Glassnode şunu belirtti:

“Toplam 1,1 milyon adres, bu düzeltme sırasında ellerinde tuttukları tüm paraları harcadı ve yine panik satışının şu anda devam ettiğine dair kanıt sağlıyor.”

Glassnode, kısa vadeli sahiplerin temsil ettiği arz payındaki oynaklığın panik satışın göstergesi olduğunu, arz dağılımındaki son modeller ile 2017 boğa sezonunun makro zirvesinde gözlemlenenler arasındaki benzerliğe dikkat çekti. Piyasalar, yeni sahipler toplam arzın nispeten büyük bir bölümünü elinde tuttuğunda genellikle bir makro zirve bulur.

Kısa vadeli sahipler tarafından tutulan toplam Bitcoin arzı: Glassnode

Kısa vadeli sahipler tarafından tutulan madeni paralar, kısa süre önce dolaşımdaki arzın% 28’ine veya yaklaşık 5,3 milyon BTC’ye ulaştı.

Glassnode, Bitcoin’in 13 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 63.600 $ ‘ı etiketlediğinden bu yana% 28’den fazla değer kaybettiğini tahmin ediyor. Geri çekilme, mevcut boğa piyasasının en derin düzeltmesi.