1 inç, şekillendirilebilir Limit Emri Protokolünü yayınladı

1 inç, şekillendirilebilir Limit Emri Protokolünü yayınladı

- in Kripto Para Haberleri
19
0

Bugün, merkezi olmayan borsa ve likidite toplayıcı 1inch, 1inch Limitli Emir Protokolünün lansmanını duyurdu. Yeni özellik, 5 farklı güvenlik denetimine sahiptir ve kullanıcıların Ethereum, BSC ve Polygon’da belirli fiyat hedeflerinde varlık alıp satmasına olanak tanır. Yeni özellik ayrıca akıllı sözleşme mantığı ile etkileşime geçebilecek ve oracle verilerine dayalı siparişleri gerçekleştirebilecek.

Limit emirleri daha önce DeFi ekosistemi için Gelato ve 1 inç’in kullandığı 0x gibi çeşitli protokoller aracılığıyla mevcuttu. Ancak ekip, bu yeni protokolün yönetici anahtarları gerektirmediği için gaz açısından daha verimli ve güvenli olacağını ve protokolün Uniswap v3 gibi diğer protokollerle birleştirilebilirlik yoluyla ekosisteme ek değer katacağını iddia ediyor.

Protokol, 1 inçlik değişimin işlevselliğine anında katkıda bulunurken, harici ekiplerin keşfetmeye davet edildiği birden fazla olası kullanım durumu vardır.

İLGİLİ: En iyi DEX toplayıcı DeFi hakimiyeti için yarışırken 1INCH fiyat yeni bir zirveye ulaştı

Duyuruda, “Protokolün üzerine, karmaşık, özelleştirilmiş pazar yapma araçları oluşturulabilir” deniyor. “Örneğin, bu tür bir araç, her ikisi de ABD dolarına sabitlenmiş USDC ve DAI gibi aynı para birimine sabitlenmiş bir çift varlık üzerinde kazanç sağlamayı kolaylaştıracaktır.”

1 inçlik kurucu ortak Sergej Kunz, alım satım veya DEX ortamlarında net uygulamaya ek olarak olası bir kredi kullanım durumuna işaret etti.